Cable holders + clamps, Aluminium flat cable clamps
AFCC-32 - Self-adhesive flat cable clamp with adhesive tape Aluminium
Deliverable upon request
01656
| Part no.: | 01656 |
| MOQ / Order unit: | 250 pieces |
| Length L: | 50,8 mm |
| Height H: | 14,3 mm |
| Thickness S: | 0,7 mm |
| Special feature: | Cable width: max. 50.8 mm |
| Material group: | Metal |
| Material: | Aluminum |
| Surface: | plain |
| Adhesive tape: | Kautschuk |
| Temperature min.: | -20 °C |
| Temperature max.: | +50 °C |
| RoHS III compliant: | Yes |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Matching product groups to Cable holders + clamps, Aluminium flat cable clamps
Viewed parts