Cable tie mounts, Cable tie mounts with and w/o adhesive strip
FTH-08A-3M-N - Self-adhesive cable tie mount with adhesive tape PA natural
in stock and deliverable
00839
| Part no.: | 00839 |
| MOQ / Order unit: | 250 pieces |
| Cable tie width KB: | max. 9,0 mm |
| Height H: | 6,0 mm |
| Inner diameter ID: | 3,7 mm |
| Width W: | 38,1 mm |
| Type: | 4 ways |
| Special feature: | for adhesive mounting |
| Material group: | Plastic |
| Material: | PA |
| Color: | natural |
| UL Listing: | UL-94 V-2 |
| Adhesive tape: | Acrylat (3M) |
| Temperature min.: | -30 °C |
| Temperature max.: | +75 °C |
| Design: | with adhesive tape |
| RoHS III compliant: | Yes |
| Old part reference: | ähnl. FTH-08A-RT |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Matching product groups to Cable tie mounts, Cable tie mounts with and w/o adhesive strip
Viewed parts