Cable ties, Cable ties with ID / labeling plate
KBF 2,5x200N - Cable tie with ID + labeling plate PA natural
short delivery time
02817
| Part no.: | 02817 |
| MOQ / Order unit: | 100 pieces |
| Cable tie width KB: | 2,5 mm |
| Length L: | 200,0 mm |
| Width W: | 25,4 mm |
| Width W2: | 8,0 mm |
| Tensile force: | 8 kg |
| Type: | Type A |
| Special feature: | Cable ties with labeling plate |
| Material group: | Plastic |
| Material: | PA |
| Color: | natural |
| UL Listing: | UL-94 V-2 |
| Temperature min.: | -40 °C |
| Temperature max.: | +75 °C |
| Design: | ID / labeling plate |
| RoHS III compliant: | Yes |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Matching product groups to Cable ties, Cable ties with ID / labeling plate
Viewed parts