Membrane grommets, Closed membrane grommets
DT M 1622/27520P - Rubber membrane grommet with closed membrane Soft PVC black
in stock and deliverable
03244
| Part no.: | 03244 |
| MOQ / Order unit: | 100 pieces |
| Mounting hole chassis B ch: | 22,0 mm |
| Material thickness chassis MS ch: | 2,0 mm |
| Outside diameter AD: | 27,5 mm |
| Outside diameter AD2: | 26,0 mm |
| Height H: | 7,4 mm |
| Inner diameter ID: | 16,0 mm |
| Type: | DT M |
| Material group: | Rubber |
| Material: | PVC soft |
| Color: | black |
| Temperature min.: | -40 °C |
| Temperature max.: | +70 °C |
| RoHS III compliant: | Yes |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Matching product groups to Membrane grommets, Closed membrane grommets
Viewed parts