Bumper feet, Self-adhesive bumper feet, low profile
ARM KF035127 transparent PU - Self-adhesive rubber bumper feet with low profile
in stock and deliverable
01579
| Part no.: | 01579 |
| MOQ / Order unit: | 200 pieces |
| Outside diameter AD: | 12,7 mm |
| Height H: | 3,5 mm |
| Type: | ARM KF |
| Material group: | Rubber |
| Material: | PU |
| Adhesive tape: | Acrylat |
| Color: | clear |
| Temperature min.: | -40 °C |
| Temperature max.: | +80 °C |
| Design: | round |
| RoHS III compliant: | Yes |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Matching product groups to Bumper feet, Self-adhesive bumper feet, low profile
Viewed parts