Insulating bushings and insulating washers, Insulating bushings + insulating sleeves
IB 040063013 PA-GV schwarz - Plastic insulating bushing + sleeve
short delivery time
02097
| Part no.: | 02097 |
| MOQ / Order unit: | 100 pieces |
| Length L: | 1,3 mm |
| Suitable for thread size: | M4 |
| Inner diameter ID: | 4,0 mm |
| Outside diameter AD: | 9,3 mm |
| Outside diameter AD2: | 6,3 mm |
| Height H: | 2,5 mm |
| Thickness S: | 1,2 mm |
| Material group: | Plastic |
| Material: | PA-GF |
| Color: | black |
| UL Listing: | UL-94 HB |
| Temperature min.: | -40 °C |
| Temperature max.: | +140 °C |
| RoHS III compliant: | Yes |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Matching product groups to Insulating bushings and insulating washers, Insulating bushings + insulating sleeves
Viewed parts