Insulating bushings and insulating washers, Insulating quartz crystal washers
ABI CI-192-028-3 - Insulating quartz crystal washer PET transparent
Deliverable upon request
03467
| Part no.: | 03467 |
| MOQ / Order unit: | 100 pieces |
| Length L: | 11,8 mm |
| Inner diameter ID: | 0,71 mm |
| Hole distance LA: | 4,9 mm |
| Hole distance LA2: | 2,4 mm |
| Width W: | 5,6 mm |
| Type: | Type C |
| Material group: | Plastic |
| Material: | PET |
| Color: | clear |
| UL Listing: | UL-94 V-2 |
| Temperature min.: | -40 °C |
| Temperature max.: | +105 °C |
| Design: | Case Style I |
| RoHS III compliant: | Yes |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Viewed parts