Vibration dampeners, Vibration dampeners with male/male thread
AEM A/ M6/20x20/L2=15/55 Shore 55A - Vibration dampener with male/male thread
Deliverable upon request
02846
| Part no.: | 02846 |
| MOQ / Order unit: | 50 pieces |
| Length L: | 20,0 mm |
| Outside thread AG: | M6 |
| Outside thread length L2: | 15,0 mm |
| Outside diameter AD: | 20,0 mm |
| Type: | Type A |
| Material group: | Rubber + metal |
| Material: | NR 55 + Steel |
| Steel grade: | 4.8 |
| Surface: | zinc-plated |
| Color: | black |
| Temperature min.: | -40 °C |
| Temperature max.: | +80 °C |
| RoHS III compliant: | Yes |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Matching product groups to Vibration dampeners, Vibration dampeners with male/male thread
Viewed parts