PCB spacers, Snap-fit + snap-lock plastic PCB spacers
LCBS-003-4,8-19 PA we - Snap-fit + snap-lock plastic PCB spacer for L=4,8 mm PA white UL-94 V-0
Deliverable upon request
00969
| Part no.: | 00969 |
| MOQ / Order unit: | 1.000 pieces |
| Length L: | 4,8 mm |
| Mounting hole PCB B lp: | 4,0 mm |
| Material thickness PCB MS lp: | max. 1,6 mm |
| Mounting hole chassis B ch: | 4,8 mm |
| Material thickness chassis MS ch: | 0,8-2,0 mm |
| Material group: | Plastic |
| Material: | PA |
| Color: | white |
| UL Listing: | UL-94 V-0 |
| Temperature min.: | -40 °C |
| Temperature max.: | +75 °C |
| Type: | LCBS |
| RoHS III compliant: | Yes |
| Old part reference: | LCBS-3-19 |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Matching product groups to PCB spacers, Snap-fit + snap-lock plastic PCB spacers
Viewed parts