Threaded mounting cubes, Threaded mounting cubes, type B
FF 10 Q 25252525 R4PX MsNi - Rectangular threaded mounting block 15x10x5 with four M2.5 internal threads brass nickel-plated (lead-free)
in stock and deliverable
04003
| Part no.: | 04003 |
| MOQ / Order unit: | 100 pieces |
| Length L: | 15,0 mm |
| Inner thread IG: | M2,5 |
| Inner thread IG2: | M2,5 |
| Inner thread IG3: | M2,5 mm |
| Inner thread IG4: | M2,5 mm |
| Width B: | 10,0 mm |
| Height H: | 5,0 mm |
| Special feature: | Threaded mounting blocks |
| Material group: | Metal |
| Material: | Brass |
| Surface: | nickel-plated |
| RoHS III compliant: | Yes |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Viewed parts