Threaded mounting cubes, Threaded mounting cubes, type D
FF 10 Q 2020 Q2P MsNi - Rectangular threaded mounting block 4x4x6 with two M2 internal threads brass nickel-plated
Deliverable upon request
03996
| Part no.: | 03996 |
| MOQ / Order unit: | 100 pieces |
| Length L: | 6,0 mm |
| Inner thread IG: | M2 |
| Inner thread IG2: | M2 |
| Width B: | 4,0 mm |
| Height H: | 4,0 mm |
| Width W: | 1,5 mm |
| Width W2: | 1,5 mm |
| Special feature: | Threaded mounting blocks |
| Material group: | Metal |
| Material: | Brass |
| Surface: | nickel-plated |
| RoHS III compliant: | Yes |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Viewed parts