Threaded mounting cubes, Threaded mounting cubes, type D
FF 10 Q 2525 Q2P MsNi - Rectangular threaded mounting block 5x5x9 with two M2.5 internal threads brass nickel-plated
in stock and deliverable
03998
| Part no.: | 03998 |
| Length L: | 9,0 mm |
| Inner thread IG: | M2,5 |
| Inner thread IG2: | M2,5 |
| Width B: | 5,0 mm |
| Height H: | 5,0 mm |
| Width W: | 2,5 mm |
| Width W2: | 2,5 mm |
| Special feature: | Threaded mounting blocks |
| Material group: | Metal |
| Material: | Brass |
| Surface: | nickel-plated |
| RoHS III compliant: | Yes |
No suitable product found? We will find your solution together.
Create an individual part inquiryA.R.T. Components GmbH Georg-Knorr-Str. 2 85662 Hohenbrunn - Germany
Viewed parts